Новини
06.03.2017

Автомобіль ЗАЗ-966 святкує п'ятдесятиріччя

Важлива компоновочная схема розміщення основних вузлів ЗАЗ-966 і їх конструкція багато в чому повторювала технічні рішення попередньої моделі, але це був уже інший набагато більш досконалий автомобіль по дизайну і споживчими властивостями.

Виробництво автомобіля почалося в 1967 г. і тривало до 1972 року. За період свого існування модель завоювала широку популярність завдяки відносно низькій вартості в порівнянні з іншими легковими автомобілями, а також її практичності. Наприклад, заднє і лобове скло були ідентичними і взаємозамінними, а ремонт всіх основних вузлів і агрегатів був досить простим і під силу самим автолюбителям. ЗАЗ-966 комплектувався силовим агрегатом МеМЗ-968 ( «сороковка» - 1198 см³, 40 ... 43 л. С.), При цьому на деякі модифікації (в тому числі інвалідні) ЗАЗ-966 продовжували встановлювати 27-сильний двигун аж до самого припинення випуску моделі.

0Поряд з базовими модифікаціями автомобілів «Запорожців», випускалися також їх експортні варіанти (в тому числі і з кермом праворуч) - ЗАЗ-966Е, а пізніше - ЗАЗ-968Е і ЗАЗ-968АЕ. Не можна не згадати і той факт, що ЗАЗ-966 був основним виробником спеціальних версій автомобілів призначених для експлуатації інвалідами.

Подальшим розвитком ЗАЗ-966 стала модель ЗАЗ-968 випускалася з 1971 року. Її головною відмінністю були встановлені на задній панелі кузова ліхтарі заднього ходу. У 1974 році з'явилася модель ЗАЗ-968А з додатковими зовнішніми змінами в оформленні.

Сьогодні Запорізький автомобілебудівний завод - єдине в Україні підприємство, що володіє повним циклом виробництва легкових автомобілів, що включає штампування, зварювання, фарбування, і складання автомобіля. Підприємство входить до групи компаній УкрАВТО. Українська Автомобільна Корпорація - лідер українського автомобільного ринку, найбільший виробник автомобілів, дистриб'ютор і постачальник сервісних послуг в Україні.

Модельна лінійка ЗАЗ представлена ​​автомобілями ЗАЗ VIDA, ЗАЗ Forza, ЗАЗ Lanos, ЗАЗ Sens, ЗАЗ Lanos Cargo, ЗАЗ VIDA Cargo і автобусами А07 і А10. Офіційний дистриб'ютор автомобілів ЗАЗ в Україні - дистриб'юторська компанія «Сі Ей Автомотів». Це розвинена мережа дилерських центрів, що налічує понад 150 сервісних станцій і автосалонів по всій Україні. Надає повний комплекс послуг, починаючи з тест-драйву, продажу автомобілів, страхування, і закінчуючи офіційним гарантійним та післягарантійним сервісним обслуговуванням. Забезпечує високопрофесійну підтримку власників автомобілів ЗАЗ в будь-якій точці України. Також вона здійснює продаж всієї комерційної техніки, а також її повне сервісне обслуговування.

На підприємстві функціонує система менеджменту якості, що відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001: 2000 і підтверджена сертифікатом Bureau Veritas Quality International. Система менеджменту якості і продукція ПАТ «ЗАЗ» з успіхом пройшли аудити з боку державних наглядових органів України і Росії, Міжнародного Технічного Товариства "BVQI", компанії GM.

  • banner